Lut
13
PE Format Poster
Napisał bartek w kategorii Reversing
Format pliku Portable Executable
Zrobiłem schemat prawie wszystkich struktur formatu PE/PE32+ (z opisami z pliku nagłówkowego WinNT.h) gotowych do wydrukowania w formacie A1 59,4 x 84,1 cm, jeśli ktoś jest chętny na takie coś proszę o kontakt w sprawie zakupu wydrukowanej kopii.
Wydrukowany plakat
Kontakt w sprawie zakupu (wysyłam za granicę).












Luty 14th, 2012 o godzinie 12:09 am
Podpisz, podpisz, tanio postera nie sprzedawaj… Pudzian jak autografy robil to bral 20 PLN
Luty 14th, 2012 o godzinie 12:24 am
Pudzian “tanio skóry nie sprzedawać” Pudzianowski jest moim idolem i myślę, żeby za podpis brać extra 2 PLN!
Luty 14th, 2012 o godzinie 2:35 am
Wydruku to bym nie chciał (gdzie ja taki 60×80 cm nakleję
)…ale PDF’ik to jak najbardziej 
Paweł
Luty 14th, 2012 o godzinie 9:12 am
Jakie to są koszta (wydruku)?
I przyłączam się do pytania Pawła
Luty 14th, 2012 o godzinie 10:20 am
Co z????!!!!!!!
http://www.openrce.org/reference_library/files/reference/PE%20Format.pdf
Luty 14th, 2012 o godzinie 12:19 pm
@Robert: A co ma być? Pisałem do Ero, bo ta wersja z OpenRCE jest stara (2005), on zrobił nowsza z 2007 roku, ale nie odpisuje, ani nigdzie nie jest dostępna, więc sam sobie zrobiłem to co mi potrzeba. Poza tym moja jest ładniejsza
, wkrótce szoty z wydruku.
@BP: Myślę, że druk + wysyłka + tuba na plakaty – 100 PLN, same koszty wydruku (takiego dużego formatu) i tak małych ilości są dość spore. Nikogo nie zmuszam.
PDF-a nie będzie, przynajmniej na razie.
Luty 15th, 2012 o godzinie 3:36 pm
Zakup postera z rozpisanymi ogólnodostępnymi strukturami, przygotowanego na podstawie ogólnodostępnego PDFa z OpenRCE (tyle że “uaktualniony” – bo tylee się zmieniło w formacie PE32/PE32+), z dodatkowymi kolorkami chmurek – uważam za całkowicie bezsensowny.
Wchodzę na RSSa z nadzieją że napiszesz Bartek coś ciekawego, a tu taka szopka. Nie zmuszasz, pewnie – ale zastanów się – kto Ci coś takiego kupi.
Lepiej pro publico bono wywieś PDFa, zaznacz się copyright’em na dole postera i zachęć do publikacji.
Pozdrawiam,
Mariusz.
Luty 15th, 2012 o godzinie 3:52 pm
@Mariusz:
Ja nikogo nie zmuszam do zakupu, zrobiłem to dla siebie jak już zdążyłem wspomnieć (problemy ze wzrokiem?), struktury masz w WinNT.h skąd je skopiowałem, sformatowałem, poukładałem, pokolorowałem etc., mój poster nie jest przygotowany na podstawie tego z OpenRCE, znacznie się różni.
To że uważasz to za zły pomysł mało mnie obchodzi
Kto mi takie coś kupi? Każdy kto chce mieć fajny, kolorowy plakat ze wszystkimi strukturami na ścianie, już mam chętnych, więc się nie obawiaj, ktoś się jednak znalazl
Pro bono możesz sobie przeglądać WinNT.h do czego zachęcam lub stwórz własny schemat i po problemie.
PS. Kolorowe chmurki są fajne, wkrótce shoty z reala.