Nowa odsłona forum programistycznego DevStart

Od paru tygodni trwały pracę nad nową odsłoną forum programistycznego DevStart. W końcu po ciężkich bojach DevStart zostało przeniesione na system forum Invision Power Board, który jak mam nadzieję pozwoli w końcu stworzyć społeczność skupioną wokół wielu języków programowania i technologii związanych z programowaniem.

devstart-constellation

Wszystkie stare wpisy zostały z nie lada trudem przekonwertowane do nowego systemu i rozdzielone według tagów do odpowiednich kategorii, nie wszystko idealnie rozstało rozpoznane, dlatego proszę o wybaczenie, jeśli jakiś temat został błędnie sklasyfikowany.

Skąd ta zmiana?

Formuła Q&A promowana przez strony, takie jak StackOverflow nie sprzyja tworzeniu społeczności, a to co się obecnie dzieje na SO wręcz zniechęca do uczestniczenia w jakichkolwiek dyskusjach, zwłaszcza początkujących użytkowników. Mogłem pozwolić na śmierć DevStart, ale postanowiłem jeszcze raz spróbować, tym razem bazując na systemie, na którym można zbudować społeczność, do której warto codziennie zaglądać.

Co nowego znajdziesz w tej odsłonie DevStart:

  1. 1. Domyślne, szyfrowane połączenie, korzystające z protokołu HTTPS
  2. 2. Temat forum dostosowany dla desktopów i urządzeń mobilnych (responsywny)
  3. 3. Logowanie za pomocą własnego konta użytkownika, konta Google oraz Facebook.
  4. 4. Poprawny system wiadomości prywatnych
  5. 5. Wiele działów tematycznych pozwalających znaleźć swoją niszę, Java i PHP to nie wszystko
  6. 6. Kalendarz, w którym możesz oznaczyć ważne wydarzenia, konferencje, meetupy etc.
  7. 7. System reputacji użytkowników
  8. 8. Chat

Brzmi ciekawie?

Jeśli jeszcze nie spisałeś DevStart na straty, może wpadniesz z wizytą i zobaczysz jak to wszystko wygląda:

forum-programistyczne-devstart

Bonus: Połączenie z SecNews

Forum DevStart połączone zostało także z dawnym (i zamkniętym) forum bezpieczeństwa Security News https://www.secnews.pl, związanym z takimi tematami jak inżynieria wsteczna oprogramowania i dzięki temu dział Reverse Engineering zyskał swoje stałe miejsce na DevStart, a jego starych użytkowników również zachęcam do odwiedzin.

Komentarze (2)

bartek

@alojz: pracy było sporo, ręcznie tego nikt nie robił, nie było gotowych konwerterów, API do IPBv4 jest tak szczegółowe jakbyś chciał produkować Coca-Colę na podstawie składu z tyłu butelki, a ktoś jeszcze by Cię kijem z boku szturchał ;), do tego konwersja była zrobiona z zupełnie 2 różnych systemów Q&A oraz phpbb, trzeba było poznać strukturę bazy danych każdego systemu, niektóre pola konwertować (czasy, adresy IP etc.), same wpisy pre-formatować z kodu BBcode na HTML, korygować błędne elementy, dodawać tagi kodu kompatybilne z IBPv4, dodawać odpowiednie znaczniki do linków, usuwać zduplikowane tagi HTML, dodawać paragrafy w HTML do wpisów zapisanych plain textem, konwertować błędne tagi HTML do poprawnym z poprawnymi atrybutami, no masa pracy, której nie widzisz.

Więc to co ci się wydaje takie proste – wcale takie nie było 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *