Zaproponuj temat

Jeśli chciałbyś zaproponować jakiś ciekawy temat, który mógłby być dodany do serwisu, dopisz się w tym miejscu do komentarzy.

Wszystkie propozycje zostana zweryfikowane i jeśli będą pokrywały się z tematyką serwisu zostaną dodane.

  Zgłoś stronę wartą poruszenia na SecNews:

  Komentarze (17)

  GOD SON

  METODY SZYFROWANIA ALGORYTMAMI SYMETRYCZYMI (KOMERCYJNE, FREE, WLASNE, NOWE)

  [bartek: zbyt obszerne, zobacz wikipedię lepiej]

  Odpowiedz
  slonik

  Bardzo interesującym tematem, może być zachowanie zbuntowanych użytkowników przeciwko zakazowi rozpowszechniania cyfrowych kluczy deszyfrujących, publikujących je w Sieci w bardzo wymyślnej postaci, na przykład na zdjęciach. Chodzi mi o przekazywanie “liczby nielegalnej” i jej najśmieszniejsze prezentacje.

  [bartek: zbuntowanych użytkowników to ja mam ehem :), pozwól, że nie skończę]

  Odpowiedz
  cyberbob

  Czesc,
  wlasnie wyszedl PEspin 1.32 dodalem obsluge plikow DLL
  plus nowa nie widziana wczesniej publicznie opcja Debug Blocker pomysl zapozyczony z Armadillo ale wykonanie troche inne;)
  zdrowko

  [bartek: zadanie wykonane]

  Odpowiedz
  IwaMaliszewska

  Mam jakies artykuly dotyczace zywienia i nie tylko: cos o chorobach jatrogennych, rzekomo/ekologicznych uprawach na oborniku, o oszustwach IPN, ale webmasterki nie znam. I nie wiem, czy moja poczta dziala juz.
  A w Waszym temacie – prosze cos o prawach autorskich: chodzi o to ze artysta dostaje zlotowke od sprzedanej plyty, a reszte biora posrednicy typu ZAIKS. Jestem za publicznym kopiowaniem dziel, a kto sie poczuje NADUCZCIWY wysle autorowi 2 zlote – chocby platnym SMS.

  Odpowiedz
  CryptoEnt

  Mam do zaproponowanie zadanie z kryptoanalizy. Chodzi w nim o wykazanie słabości generatorów liczb pseudolosowych, np. generatora rand() z biblioteki standardowej stdlib.h.
  Zadanie brzmi, gramy w kości (sześcienna kość symetryczna), obserwujemy pierwsze liczby, a następnie mamy zyskać przewagę i usiłować wygrać.

  Odpowiedz
  MrKoval

  Poproszę obszerny artykuł o scenie crackingu w Polsce od około 1995 – GustavKit i te tematy 🙂

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.