Zaproponuj temat

Jeśli chciałbyś zaproponować jakiś ciekawy temat, który mógłby być dodany do serwisu, dopisz się w tym miejscu do komentarzy.

Wszystkie propozycje zostana zweryfikowane i jeśli będą pokrywały się z tematyką serwisu zostaną dodane.

Zgłoś stronę wartą poruszenia na SecNews:

Komentarze (17)

GOD SON

METODY SZYFROWANIA ALGORYTMAMI SYMETRYCZYMI (KOMERCYJNE, FREE, WLASNE, NOWE)

[bartek: zbyt obszerne, zobacz wikipedię lepiej]

Odpowiedz
slonik

Bardzo interesującym tematem, może być zachowanie zbuntowanych użytkowników przeciwko zakazowi rozpowszechniania cyfrowych kluczy deszyfrujących, publikujących je w Sieci w bardzo wymyślnej postaci, na przykład na zdjęciach. Chodzi mi o przekazywanie “liczby nielegalnej” i jej najśmieszniejsze prezentacje.

[bartek: zbuntowanych użytkowników to ja mam ehem :), pozwól, że nie skończę]

Odpowiedz
cyberbob

Czesc,
wlasnie wyszedl PEspin 1.32 dodalem obsluge plikow DLL
plus nowa nie widziana wczesniej publicznie opcja Debug Blocker pomysl zapozyczony z Armadillo ale wykonanie troche inne;)
zdrowko

[bartek: zadanie wykonane]

Odpowiedz
IwaMaliszewska

Mam jakies artykuly dotyczace zywienia i nie tylko: cos o chorobach jatrogennych, rzekomo/ekologicznych uprawach na oborniku, o oszustwach IPN, ale webmasterki nie znam. I nie wiem, czy moja poczta dziala juz.
A w Waszym temacie – prosze cos o prawach autorskich: chodzi o to ze artysta dostaje zlotowke od sprzedanej plyty, a reszte biora posrednicy typu ZAIKS. Jestem za publicznym kopiowaniem dziel, a kto sie poczuje NADUCZCIWY wysle autorowi 2 zlote – chocby platnym SMS.

Odpowiedz
CryptoEnt

Mam do zaproponowanie zadanie z kryptoanalizy. Chodzi w nim o wykazanie słabości generatorów liczb pseudolosowych, np. generatora rand() z biblioteki standardowej stdlib.h.
Zadanie brzmi, gramy w kości (sześcienna kość symetryczna), obserwujemy pierwsze liczby, a następnie mamy zyskać przewagę i usiłować wygrać.

Odpowiedz
MrKoval

Poproszę obszerny artykuł o scenie crackingu w Polsce od około 1995 – GustavKit i te tematy 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *