PC World Downloader

Polska to dziki kraj, to kraj gdzie najlepiej sprzedają się zagraniczne pomysły, tak więc mamy polskiego DiggaWykop, polskiego TwitteraBlip, nawet mamy polski The HangoverKac Wawa (którego autorzy bezczelnie wypierają się powiązania z oryginałem), jakie było moje zdziwienie jak chcąc ściągnąć Paint Shop Pro ze strony IDG.pl ściągnąłem “ich” downloadera:

“Gwarancja bezpieczeństwa” wrzeszczy banner, czyli samo ściągnięcie plików z serwerów IDG.pl nie daje bezpieczeństwa – dobrze wiedzieć!

Instalując dalej oczywiście mamy możliwość instalacji dodatkowych rzeczy, np. domyślna opcja ustawienia strony domowej na jakieś gówno v9:

“Gwarancja zasyfienia” chciałoby się powiedzieć! Teraz najlepsze, nie pamiętam, żeby na IDG przy ściaganiu plików były takie cuda z downloaderami i tu dochodzimy do tekstu z początku – otóż na taki pomysł wpadł wcześniej popularny serwis download.com, przy próbie ściągnięcia dowolnej aplikacji (chyba, że się zapłaci, wtedy jest tylko link do oprogramowania…) , ściągany jest taki downloader:

Który również domyślnie gwarantuje bezpieczeństwo i instalację dodatkowych śmieci na komputerze:

Chciałbym w tym miejscu pogratulować IDG pomysłu wprost z Download.com, polski Kac Vegas samo się ciśnie na usta, a nawet równie tandetnie wygląda przy oryginale…

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *