Haker się sprzedał (forum). Prawdziwych hakierów już nie ma!

Święta minęły, Kevin był, a tutaj po rozmowie z zaprzyjaźnionym ex-moderatorem forum haker.com.pl dowiedziałem się, że owe forum zostało sprzedane. Kyrie elejson – skąd ja wezmę teraz cryptery!?

Serwis wystawiony był na aukcji Allegro za początkowe 10.000 PLN. Screenshota mam z cache’u Google:

haker_allegro_1haker_allegro_2

Na forum zarejestrowanych było 114 tysięcy użytkowników i wycenione zostało przez właściciela na 24.000 PLN (chociaż skoro wycenione na 24k dlaczego wystawione za 10k nie wiadomo). Wynika z tego, że każdy haker na haker.com.pl wyceniony był na 21 groszy, a wystawiony za 8 groszy, takiej floty hakerów za taką cenę może pozazdrościć samo NSA 🙂

Sprzedaż serwisu wzbudziła wiele kontrowersji wsród starej kadry moderatorów(ek):

haker_gorzkie_zale_1

Zwłaszcza, że nowy admin zaczął od wywalenia wielu wątków w dziale organizacyjnym, w tym pożegalnych wpisów starego administratora :), niby przez przypadek, ale jest się z czego pośmiać:

haker_gorzkie_zale_2Nowy admin próbuje się tłumaczyć… bezskutecznie:

haker_gorzkie_zale_3Na tą szczególną okazję nie mogłem się powstrzymać i przygotowałem oficjalne kondolencje od Security News:

rip_steroiduser

Można się pocieszać jedynie faktem, że forum jako tako istnieje, mimo, że porzucone przez całą poprzednią ekipę, jednak wychowankowie haker.com.pl prężnie działają i z tego można być dumnym!

Komentarze (18)

proxima

Kto mial wiedziec to wiedzial i wystarczy. Jakos nie pchalam sie do posiadania czerwonego nick’u daro 🙂

Odpowiedz
bartek

@proxima: to napisz z anonimowego nicka :), nikomu nie powiem. Wpadłem ostatnio poczytać wasz dział organizacyjny, a tu pustki :), to mi się przykro zrobiło.

Odpowiedz
oj

ctrl+d padło x lat temu. Polska scena crack na dobrą sprawę nie istnieje, jest tak undergroundowa że nie wiedzą o niej sami crackerzy. Kilka blogów o reverse engineeringu, zero crackme, zero zinów. Z kogo tu się śmiać? Cracking/Reverse engineering w Polsce już dawno zdechł.
Hacking za to ma się dobrze, wbrew tego typu hakingofobicznym wpisom.
Ole!

Odpowiedz
bartek

@oj: ja wchodząć na to forum widzę stertę błagalnych postów o keyloggery i cryptery, proszę pokaż mi jakieś wartościowe teksty napisane na tym forum lub narzędzia utworzone przez jego członków

Odpowiedz
lolcat

@oj – spróbój przeżyć z reverse engineeringu to zdechniesz po kilku miesiącach z głodu. są reverserzy ale muszą programować żeby zarobić na przysłowiowy “chleb” więc i na dokształcanie się i szerzej zakrojoną działalność niewiele jest czasu

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *