VMware Tools i Windows 95, 98, ME, NT 4

Windows 95 boxJeśli ktoś od czasu do czasu chce odpalić stare Windowsy na VMware (w wersji >= 10) to może mieć problemy z funkcjonowaniem narzędzi pomocniczych udostępniających takie funkcje jak np. drag&drop pomiędzy naszą maszyną a wirtualką, oprócz tego zapewnia nowe wersje sterowników.

VMware wyszedł na pomoc wszystkim użytkownikom starych wersji Windows i udostępnił swoje VMware Tools do zainstalowania jedynie w trybie online, tylko chyba nikt tego nigdy nie przetestował choć jeden raz, bo zamiast udostępnić to w formacie obrazu ISO, zrobili tak:

  • obraz ISO z VMware Tools zapakowali w pakiet MSI
  • następnie pakiet MSI zapakowali we własny instalator

Tylko jest jeden problem, ich instalator jest niekompatybilny z Windows 95, 98, ME oraz NT 4 (przetestowałem wszystkie), dla których został zaprojektowany! Brakuje mu dodatkowych bibliotek, których po prostu na tych systemach nie ma, a jak już są to brakuje mu nowych funkcji.

Janusze kompatybilności chciałoby się powiedzieć. Użerałem się z tym chwilę i widziałem, że nie tylko ja mam z tym problemy, więc udostępniam link do obrazu ISO jakby ktoś kiedyś chciał sobie przypomnieć jak to kiedyś było pod Win 9x 😉

http://speedy.sh/Amzv7/winPre2k.iso (wyciągnięty z tools-winPre2k-9.6.5.exe)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *