Najlepszy font do programowania?

Lata temu, gdy w 4 kilobajtach można było napisać całkiem spory program, korzystałem ze zmodyfikowanego fontu Proggy Clean w swoim edytorze EditPlus do programowania w assemblerze. Postęp technologii, wysokie DPI i coraz większe rozdzielczości wymusiły zmianę na inny programistyczny font i najbardziej spodobał mi się Consolas.

Jednak ostatnio, po długim czasie przerzuciłem się z Consolas w większości edytorów i środowisk IDE na rzecz nowego fontu prosto od Microsoft – Cascadia Code.

Myślałem, że nie przyzwyczaję się do wbudowanych ligatur, czyli łączenia dwóch znaków używanych w programowaniu, takich jak np. “>=” czy “==” w jeden, ładnie wyglądający. Myliłem się. Polecam każdemu spróbować.

Do ściągnięcia z https://github.com/microsoft/cascadia-code

A z jakich fontów wy korzystacie? Piszcie w komentarzach.

Komentarze (3)

maciek

Jeśli chodzi o font Cascadia, to poszedłbym o krok dalej i polecił wersję PL (czyli z symbolami powerline), i takowy wariant ustawił w Windows Terminal. Do tego dodatki posh-git i oh-my-posh i mamy fajnie wyglądający terminal pod Windows (https://www.hanselman.com/blog/HowToMakeAPrettyPromptInWindowsTerminalWithPowerlineNerdFontsCascadiaCodeWSLAndOhmyposh.aspx)

Cascadię używam właśnie w terminalu, w edytorach wciąż wracam do Consolas 🙂

PS
Alternatywne fonty to JetBrains Mono (https://www.jetbrains.com/lp/mono/) i Fira Code (https://github.com/tonsky/FiraCode).

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *