Firma kurierska UPS i kod UPS:M306004

Dzisiaj krótka historia o działaniach firmy kurierskiej UPS, konkretnie:

UPS Polska Sp. z o.o.
Tel.: +48 22 489 48 77
ul. Prądzyńskiego 1/3
01-222 Warszawa
Polska

Stosuje ona nieuczciwe praktyki wobec klientów przesyłek międzynarodowych, które obsługuje.

Przesyłki nie ma, nie było i co nam Pan zrobi?

Tak się zdarzyło, że moja paczka nagle została cofnięta do nadawcy we Włoszech, a powodem było, że jej nie chciałem odebrać (wedle ich systemów).

Wiem, że w dobie COVIDA niektóre przesyłki UPS są przekierowane do punktów odbioru (można się zdziwić jak się okaże, że leży w punkcie odbioru od tygodnia i nikt Cię nie powiadomi, też mi się tak raz zdarzyło), ale:

  • nie otrzymałem żadnego powiadomienia o przesyłce
  • nie otrzymałem maila
  • nie otrzymałem SMSa
  • kurier nie był u mnie
  • ani razu nikt z UPS nie próbował do mnie zadzwonić

Reklamacja w UPS

Postanowiłem złożyć reklamację, bo nic innego mi nie zostało.

W przypadku próby złożenia skargi jako odbiorca paczki przez ich stronę:

https://www.ups.com/pl/pl/help-center/claims-support.page

Po wypełnieniu całego wniosku, za każdym razem otrzymuje się błąd:

“Przepraszamy, ale w tej chwili nie możemy zrealizować Twojego zlecenia. Spróbuj ponownie później. [UPS:M306004]”

Wszelkie próby z innych przeglądarek kończą się tak samo. Frustracją. Wypełnienie wniosku trwa, za każdym razem można sobie wypełniać od nowa i za każdym razem kończy się błędem z kodem [UPS:M306004].

Wpisując w wyszukiwarkę Google kod “[UPS:M306004]” można znaleźć informację, że firma UPS wyświetla go dla wszystkich klientów przesyłek międzynarodowych, którzy próbują zgłosić reklamację jako odbiorca przesyłki.

Wygląda to na celowe działanie firmy UPS aby zniechęcić i po prostu uniemożliwić składanie reklamacji na swoje usługi, po którymś razie człowiek da sobie spokój.

Czy UPS celowo wyświetla ten błąd?

Wyszukując wymieniony kod błędu, można zobaczyć, że firma UPS stosuje tą taktykę od ponad 2 lat:

1) https://www.wykop.pl/wpis/55012341/czy-istnieje-gorszy-kurier-niz-ups-nie-dostarczyli/

“Czy istnieje gorszy kurier niz UPS? Nie dostarczyli paczki, zwrócona do nadawcy. Przy składaniu reklamacji wyskakuje błąd: “Przepraszamy, ale w tej chwili nie możemy zrealizować Twojego zlecenia. Spróbuj ponownie później. [UPS:M306004]”. Dodzwonić się nie da. Polecam tą firmę”

2) https://reddup.co/r/UPS/comments/ch3c0f/filling_a_claim_error

“This error message is always shown when UPS claim is filed under ” I’m a receiver of the package” for international arriving shipments. So the only way to start a claim is when shipper starts it. CS phone support will not help either.”

3) Kolejny

…i dziesiątki innych podobnych opisów od sfrustrowanych klientów z Polski jak i z zagranicy.

Czyli w skrócie można powiedzieć, że ten błąd pojawia się za każdym razem gdy przy składaniu reklamacji na międzynarodowe przesyłki obsługiwane przez UPS jeśli przy składaniu reklamacji zaznaczy się, że jest się odbiorcą.

Działanie firmy UPS, zwłaszcza, że było zgłaszane do supportu UPS wskazuje na

  • celowe ignorowanie zgłoszonych błędów ponad 2 lata temu
  • celowe utrudnianie i uniemożliwianie składania reklamacji na usługi firmy UPS
  • fakt, że ten bląd pojawia się od ponad 2 lat świadczy o celowości zaniechań firmy UPS

Firma UPS to międzynarodowa korporacja z zyskami na poziomie 84.63 miliardów USD

http://www.investors.ups.com/news-releases/news-release-details/ups-releases-4q-2020-earnings

Nie jest możliwe, żeby firma z takim budżetem nie wiedziała lub omyłkowo przeoczyła taki błąd, w tak krytycznym punkcie dla klientów swoich usług.

Reklamacja w UPS przez email

Reklamację można złożyć również mailowo, jeśli dokopiesz się do ich adresu email przypisanego do Polski, dla ułatwienia podaję:

[email protected]

Co na to wszystko UPS?

Jakie jest stanowisko firmy UPS? Spróbowałem się z nimi skontaktować przez ich oficjalne konto na twitterze przypisane do Polski czyli https://twitter.com/UPSPomoc_PL

Wygodne tłumaczenie, zwłaszcza, że każda ich forma posiada walidację wszystkich danych, polecam spróbować samemu wpisać błędne dane, numer telefonu itp. Wpisanie wartości towaru z kwotą z przecinkiem np. 125,9 PLN powoduje błąd, a kod pocztowy, który podaje się bodaj w 2 miejscach i zarówno dla adresów w Polsce jak i zagranicy często ma myślnik nie jest weryfikowany.

Tak jak powiedziałem, tak zrobiłem. Sprawę zgłosiłem do UOKiK, nie liczę na zbyt wiele, jednak w moim odczuciu, nie wierzę, że to przypadkowy błąd, że nikt tam nie przeprowadza testów, zwłaszcza, że po wpisach w internecie widać, że ludzie zgłaszali to bezpośrednio do UPS.

Jeden Komentarz

P.Sz.

Witam,
dobrze Pan zrobił, z opisu wynika, że prawdopodobnie mamy do czynienia z nieuczciwą praktyką rynkową w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i jeszcze kilku innych.
Niestety urzędnik to też człowiek i czasem trzeba mu dogłębnie opisać (nie wyjaśnić telefonicznie) problem aby był zmuszony podjąć działania (bo dobrowolnie w warszawce często trudno go zmotywować do działania i dołożenia sobie pracy).
Życzę wytrwałości i proszę pamiętać – polityka potrzebuje korporacji, a korporacje potrzebują polityków…. Nie bez powodu państwo ekonomiści często nazywają lewiatanem.
Na przyszłość polecam korzystanie z innych firm (o ile jest taka możliwość), nawet z poczty polskiej…
P.Sz.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.