Jak Hakin9 próbuje się wybielić na Wikipedii

Magazyn Hakin9Hakin9

Magazyn Hakin9 i jego wydawca zaleźli za skórę sporej części polskich i zagranicznych autorów o bezpieczeństwie IT. Tutaj cała lista zarzutów, od spamowania, przez niewypłacanie wynagrodzeń, aż po zhakowaną stronę główną magazynu.

Nas próbowali straszyć pozwami za opisanie ich spamerskich taktyk pozyskiwania czytelników, Niebezpiecznikowi też się dostało za opublikowanie informacji o wtopie jaką zaliczyli, Zaufana Trzecia Strona również dostała pogróżki. Co z tych pogróżek wynikło? NIC!

O ile na polskim podwórku wiele osób słyszało o ich nieuczciwych praktykach, to na zagranicznych rynkach mało osób o tym wie.

Wybielanie faktów

Skąd zagraniczni użytkownicy czerpią wiedzę o Hakin9? Z wikipedii! A tam można było znaleźć informację o ich spamerskich taktykach, zastraszaniu bloggerów i wtopach… do czasu, aż ktoś z adresu IP 5.226.65.146  zaczął robić “section blanking” niewygodnych sekcji, co można znaleźć na stronie historii edycji hasła:

https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Hakin9&action=history

A co wskazuje wspomniany adres IP? Sprawdzie sami, wyciągnijcie wnioski i wykopcie jak Wam się chcę 😉

Komentarze (16)

Infern0_

Próbują się wybielić, ale po co? Czyżby planowali wrócić na scenę?
Nie myślą chyba, że po kilku miesiącach smród który narobili minie…

Odpowiedz
bartek

@Adam: z ciekawości tam kiedyś zajrzałem i coś za czysty ten artykuł sie wydał na tle choćby akcji z fejkowym artkiem. Ale czego by się tu spodziewać po H9?

Odpowiedz
agilob

@bartek może jakieś zmiany się szykują, ale wyżej niż hakin9. Pewnie za kilka dni się dowiemy przy następnej nieprzemyślanej akcji

Odpowiedz
Dominika

Szkoda że autor nie zawarł więcej informacji na temat ich praktyk itp. czytam o temacie pierwszy raz, nie czytałam wcześniejszych artykułów i przyznam szczerze że kompletnie nie rozumiem o co chodzi.

Odpowiedz
Adam

Ale śmieszne. Opublikowałem link do Twojego artykułu wczoraj na FB i dzisiaj jego kliknięcie generuje taki oto komunikat

Alert zabezpieczeń
Link, który próbujesz odwiedzić, został sklasyfikowany przez partnera Facebooka jako potencjalnie naruszający zasady. Dowiedz się więcej jak zabezpieczyć swoje konto.

Trend Micro: Ta strona została sklasyfikowana jako obraźliwa.
This warning is provided in collaboration with Trend Micro.
Dowiedz się więcej about why this link is blocked.

If you think this link shouldn’t be blocked, please powiadom nas o tym.

Odpowiedz
Magazyn Hakin9 znowu zhakowany, tym razem przez etycznych hakerów | Zaufana Trzecia Strona

[…] Wspominając wpadki Hakin9 nie sposób zapomnieć o tej najbardziej spektakularnej, gdy magazyn opublikował całkowicie spreparowany i przezabawny artykuł rzekomo poświęcony bezpieczeństwu, następnie próbował się nieudolnie tłumaczyć i straszyć blogerów, którzy o tym napisali a na koniec otrzymał nagrodę Pwnie za wpadkę roku. Pomijać też nie należy prób wybielania firmy na Wikipedii z firmowego adresu IP. […]

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.